Viol

Yumurta, doğanın bir mucizesi olarak kendi doğal ambalajıyla elde edilen tek besin maddesidir. Keskinoğlu, bu ürünü en sağlıklı ve en güvenli şekilde mutfaklara ulaştırabilmek için 1994 yılında kurduğu viol fabrikası ile toplam entegrasyonda önemli bir adım atmıştır. yıllık 450 milyon adet üretimi gerçekleştirerek Türkiye’nin en büyük viol üreticilerinden olan Keskinoğlu, kaliteli üretimi esas alarak hem iç pazarda hem de global pazarda faaliyetlerini arttırarak sürdürmektedir.

Çevreci yönetim politikasıyla, kağıt geri kazanımı sağlayan tesiste tüm süreç titizlikle takip edilmektedir. Kullanıma girmeden önce ve geri dönüşüm esnasında laboratuvar analizleri gerçekleştirilen gazete ve dergi gibi geri dönüştürülebilir kağıtlar, rafine tesislerde tam otomatik üretim ünitelerinde işlenir ve yüksek kaliteli ürünlerin güvencesi olan yumurta kaplarına dönüşür.

İstenilen renklerde, çeşitli boy ve özelliklerde üretilen viollerin dış yüzeylerine tercihe göre renkli baskı da yapılabilmektedir. Yumurtanın, nefes alabilen, gözenekli kabuk yapısı nedeniyle, kullanım açısından diğer ambalaj tiplerinden yüzde yüz daha güvenli olan viol uygulaması, ulusal çevrecilik politikaları kapsamında da önemsenmektedir. Keskinoğlu, yıllık 10 bin 100 ton kâğıdın geri dönüşümünü sağlayarak dünyanın sürdürülebilirliğine katkı sağlamaktadır.