Yumurta

Avrupa Standartlarındaki yumurta işleme ünitelerimizde günlük 4milyon adet yumurta üretimi gerçekleştiriliyoruz.

Ar-Ge çalışmalarımız doğrultusunda 2000’li yılların başında klasik yumurtanın yanısıra, her biri farklı özelliklere sahip nitelikli yumurta üretimini Türkiye’de başlatanilk markayız. Özellikli yumurta ürün gamımızda, kalp ve damar sağlığınıkorumaya yardımcı Omega 3 Yumurta, sinir hücreleri ile çocukların beyin ve gözfonksiyonlarının gelişimine katkı sağlayan DHA Yumurta, hücreleri yenileyenözelliği ile yaşlanmayı geciktiren Selenyum Yumurta, taze yonca, buğday vemısırla beslenen tavuklardan elde edilen Doğal Yumurta, organik yem ile vehiçbir katkı maddesi içermeden beslenen tavuklardan elde ettiğimiz OrganikYumurta, Avrupa birliği standartlarında hayvan refahına uygun kümeslerdeyetişen tavuklardan elde edilen Cage Free yumurta olmak üzere 6 farklı ürün bulunuyor.

Yumurta Üretim Tesislerimiz, T.C.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından verilen İyi Tarım Uygulamaları Sertifikasına, ISO 22000, BRC ve GİMDES Helal Sertifikası belgelerine sahiptir.

Pastorize Yumurta

Akhisar'daki Pastörize Yumurta İşleme Tesisleri’mizde yıllık 1,200 ton pastörize yumurta üretimi gerçekleştiriyoruz. Hiçbir katkı maddesi veya koruyucu madde kullanılmadan, günlük taze kırılmış yumurtalarla üretilen ürünleriyle sektörde en uzun raf ömrünü sunuyoruz.

2, 5, 10, 20 litrelik aseptik dolum poşetleriyle ya da 1 tonluk paslanmaz krom tanklarda sarı, ak ve bütün olmak üzere üç ayrı şekilde piyasaya sunduğumuz pastörize yumurtalarımızı, müşterimizin taleplerine göre şekerli ya da tuzlu olarak da üretiyoruz.